Přejít na menu Přejít na obsah

Madshus

KDYŽ NENÍ PROSTOR PRO KOMPROMISY

Špičkoví závodníci nikdy nepolevují a nikdy nedělají kompromisy při snaze dosáhnout dokonalosti.

My v Madshusu sdílíme stejnou vášeň pro dokonalost a výkonnost. Naši inženýři jsou až “chorobně” zaměřeni na detaily, neboť závodníci používající naše produkty podávají výkony na takové úrovni, kdy jen zlomek gramu, milimetr nebo stupeň hrají roli a právě tyto detaily mohou znamenat vítězství nebo prohru.

Prohlídka výroby Madhus [EN]

ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE DNEŠKA JAKO DAR PŘEDCHOZÍCH GENERACÍ

Pro lyže Madshus je charakteristický smysl pro detail a nejkvalitnější materiály. Po více než stoletou historii značky se postupně přešlo od ruční kusové výroby k moderní produkci a vývoji nových technologií.

Vše začalo v roce 1906 v Norské vesnici Vardal. Martin Madshus zde vyráběl dřevěné lyže se zaměřením na nejkvalitnější použité dřevo. Pro materiál na jádra lyží byly vybírány ty nejvhodnější stromy, do kterých zaměstnanci firmy vyrazili sekerou značku M.

Dřevo je ovšem ve své kvalitě velmi variabilní, proto bylo časem nahrazeno moderními materiály, principy výroby ovšem zůstaly stejné. Především jsou používány jen prověřené a odolné materiály, kvalita produkce je přísně kontrolována. Veškeré lyže, boty a hůlky jsou vyráběny v nejvyšším možném standartu, ať jde o závodní nebo rekreační řadu.

VÍCE JAK STO LET TRADICE SEVERSKÉHO LYŽOVÁNÍ

1906

Martin Madshus začal vyrábět lyže ve stodole svého otce v oblasti Vardal nedaleko Trondheimu.

1928      Madshus vyhrál první olympijskou medaili – žádný jiný výrobce lyží nevyhrál tolik medailí v na tolika různých Olymijských hrách jako Madshus. Díky zvýšené poptávce se firma přestěhovala Gjoviku, severně od Osla.

1936      Madshus představil první lepenou sendvičovou konstrukci lyží. Po požáru v Gjoviku se Madshus přestěhoval do Lillehammeru.

1952      Simon Slåttvik získává zlatou olympijskou medaili na lyžích Madshus.

1960      Håkon Brusveen získává dvě olympijské medaile pro Madshus.

1972      Madshus se přestěhoval do svého současného sídla v Biri, 20km jižně od Lillehammeru.

1974      Madshus začíná s výrobou laminátových lyží.

1976      Moelven Industries kupují továrnu Madshus v Biri.

1979      Madshus představuje novou, vysoce odolnou laminátovou konstrukci.

1987      Madshus kupuje továrnu Landsem, tradičního norského výrobce běžeckých lyží.

1988      Firma K2, která je nadšena vysokou úrovní produkce a inovacemi firmy Madshus, kupuje firmu od Moelvenu, což propojilo výrobce lyží na alpské a nordické lyžování.

1989      Zahájena první výroba lyží na alpské lyžování od roku 1964.

1993      Madshus představuje lyže se zaoblenou konstrukcí, které mají nižší hmotnost a vyšší výkonnost.

1994      Thomas Alsgaard vyhrál medaili pro Madshus na Olympijských hrách v Lillehammeru.

1995      Madshus se rozrůstá, jeho produkty jsou prodávány v 17 zemích.

1998      Na zimních Olymipjských hrách v Naganu Madshus získal 4 zlaté, 4 stříbrné, and 1 bronzovou medaili.

1998      Produkce nordických lyží se s každým rokem zvyšuje a Madshus ukončuje výrobu lyží na alpské lyžování.

1998      Lyžaři Thomas Alsgaard a Engen Vik ze stáje Madshus vyhráli světový pohár v kategoriích cross country a severská kombinace.

1999      Na světovém poháru v Rakousku vyhráli reprezentanti Madshus 3 zlaté, 3 stříbrné and 1 bronzovou medaili.

2000      Madshus představuje nový druh závodní lyže se speciálním trojrozměrným tvarováním.

2001      Madshus představuje 3D tvarování na klasické závodní lyži.

2002      Pro maximální přilnavost a skluz vytvořil Madshus MultiGrip Vario skluznici.

2003      Na 24. mistrovství světa Madshus získal tři zlaté medaile v kategoriích cross country a biatlon a celkem 12 medailí v cross county šampionátu ve Val di Fiemme.

2004      Fantastický rok pro závodníky Madshusu, celkem ve světových pohárech získali 63 prvních míst, 39 druhých míst a 40 třetích míst.

2005      Madshus získává na světovém poháru v cross country a biatlonu 11 zlatých, 6 stříbrných a 6 bronzových medailí.

2006      Ke stému výročí založení Madshus přestavuje novou řadu lyžařských bot a vydává knihu "Setting First Tracks", která dokumentuje historii značky.

2006      Nová řada bot byla otestována na zimních olympijských hrách v Turíně, kde závodníci Madshusu získali celkem 50 medailí.

2007      Po úspěchu s novou řadou bot přichází špičková řada nordických holí, která doplnila řadu lyží a bot na nordické lyžování. Tato řada byla velmi úspěšná na mistrovství světa v Antholzu, které znamenalo 51 medailí pro Madshus.

2007      Na světovém poháru získalo titul několik reprezentantů značky Madshus: Michael Greis GER - biatlon, Hannu Manninen FIN – severská kombinace and Jerry Ahrlin SWE – dálkové lyžování.

2008      Madshus získal 70% všech medailí na mistrovství světa v biathlonu.

2009      Závodník Madshusu athlete Ole Einar Bjoerndalen získal 4 zlaté medaile v Jižní Koreji.

2010      Madshus je prvním výrobcem lyžařských bot, který v plné míře nahradil plast softshellem, díky kterému bota lépe sedí a snížil se i vliv na životní prostředí. Dále byly představeny nové lyže - Cross Country Downhill.