Přejít na menu Přejít na obsah

Helly Hansen

Psal se rok 1877, když zkušený námořní kapitán Helly Juell Hansen navrhl první oděvy, které by odolaly nehostinným rozmarům moře. Po mnoha letech strávených na lodi, norský kapitán Helly Hansen Juell a jeho manželka Maren Margarethe začali vyrábět nepromokavé oděvy, ušité z hrubého plátna namočeného ve lněném oleji.

S těmito produkty slavili úspěch, v průběhu prvních pěti let se prodalo přibližně 10.000 kusů. V roce 1878 společnost získala ocenění na Paris Expo, a zahájila vývoz produktů do zahraničí.

Velkým úspěchem bylo vyvinutí systému vrstvení, dnes známého jako trojvrstvý systém. Od roku 1949 byla do nepromokavých kabátů všívána tenká vrstva PVC – těchto kabátů se vyrobilo okolo 30 000 měsíčně.

Původní flís byl vyvinut v roce 1961 a od té doby byl neustále vylepšován. Tato nová izolační vrstva byla teplá, lehká a rychleschnoucí.

V roce 1970 nastal rozvoj zázračného vlákna LIFA, které udržuje tělo v suchu a teple díky, tomu, že odvádí vlhkost směrem od těla, což z něj dělá vynikající základní vrstvu.

V současnosti oblékáme námořníky, lyžaře a dobrodruhy, kteří musí denně odolávat přírodním živlům a musí podávat perfektní výkon i v těch nejnáročnějších podmínkách.