Přejít na menu Přejít na obsah

Jak vybrat oblečení na běžky

Filtrovat

Jak vybrat oblečení na běžky

Pokud vyrážíte do zimní běžecké stopy, určitě byste měli věnovat pozornost výběru oblečení na běžky. Že Vám stačí běžné zimní oblečení, které nosíte do lesa nebo na sjezd? Ne tak docela. Nejspíš v něm také dojedete do cíle, ale určitě si jízdu na běžkách tolik neužijete a v  těžké bundě a vlněném svetru se budete potit a zahřívat. Pro nejlepší pocit je lepší volit lehčí oblečení, určené přímo na běžky. Doporučujeme také použít více tenkých vrstev.

První vrstva: Termoprádlo

Klíčovou součástí Vašeho oblečení na běžky by mělo být kvalitní termoprádlo na horní i spodní polovinu těla. Při pohybu se totiž budete zcela jistě potit a první vrstva má především odvádět pot od těla, kde může po chvíli začít studit. Důležité je, aby Vám bylo termoprádlo pohodlné a příjemné na kůži. Každý má jinou citlivost kůže, proto doporučujeme termoprádlo vyzkoušet. V naší nabídce najdete špičkové dámské i pánské termoprádlo značky Swix za zajímavou cenu.

Druhá vrstva: sportovní mikina

Mezi termoprádlo a teplou bundu patří prostřední vrstva, mikina na běžky. Při jejím výběru se zamyslete, jestli chcete během výletu především sportovat, nebo dáváte přednost pohodovému tempu a kochání se přírodou. V prvním případě volte střední vrstvu spíše podobnou termoprádlu, aby co nejlépe sála a odváděla pot. Naopak pokud máte méně sportovní ambice, lépe Vám poslouží teplá střední vrstva s plyšem.

Třetí vrstva: bunda a kalhoty na běžky

Při výběru vrchní vrstvy na běžky hodně záleží na počasí. V teplejších dnech se více hodí vysoce prodyšná bunda, vystačíte si i s cyklistickou bundou. Lehkou bundu ideálně doplní přiléhavé a prodyšné kalhoty. Jakmile však začne trochu foukat vítr nebo dokonce sněžit, ochrání Vás jen vysoce neprofouknutelná bunda určená speciálně pro běžkaře. Takovou je například bunda Swix Profit Revolution. K ní si oblékněte také teplé kalhoty, například Swix Powder.

Doplňky

Určitě zapomeňte na teplou čepici, hlava se dokáže zahřát sama. Nasaďte si raději prodyšnou čepici nebo čelenku, která Vás zároveň ochrání proti větru. Stejné pravidlo platí i v případě rukavic, pletené vlněné rukavice jsou na běžky nevhodné.